Faaliyet Alanları

MADEN VE METALURJİ

Yerli Ar-Ge ile yeni nesil madencilikte Türkiye’nin Ar-Ge üssü olmayı hedefliyoruz.

Meta Nikel, “geleceğin hammaddesi” nikel ve kobaltı yüksek katma değer ile ekonomiye kazandırıyor.

Yeni nesil madenciliğin temsilcisi: Meta Nikel

Zorlu Holding’in 5 ana faaliyet alanından biri olan Maden ve Metalürji Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk, Ayrupa’nın tek nikel kobalt konsantre tesisi Meta Nikel, ‘geleceğin hammaddesi’ olarak tanımlanan nikel ve kobaltı, farklı formlarda ve yüksek katma değer ile Türkiye ekonomisine kazandırıyor; nikel madenciliğini yenilikçi bir iş alanı haline getirmek için çalışıyor.

Dünyanın 10 tesisi arasında olmanın gururunu yaşayan Meta Nikel, Ar-GE ve inovasyon ile katma değer yaratan bir endüstri olarak, gelecekte Türkiye’nin yeni nesil madencilik alanındaki Ar-Ge üssünü oluşturmayı hedefliyor.

Madencilik faaliyetinden çok, teknoloji ile birlikte metalürji ve kimya bilimlerini kullanarak yenilikçi ürünler üretmeye odaklanan Meta Nikel, üretimde kullandığı tüm makine, ekipman ve teçhizatı kendi teknolojileri ile üretmek ve cari açığın daraltılmasına katkı sağlamak için çalışıyor.

Bu hedefin hayata geçirilmesi için, geleceği belirleyecek global şirketler arasında yer almak büyük önem taşıyor.

Maden ve Metalurji

Türkiye’nin en önemli projelerinden ‘Yerli Otomobil Projesi’ne sağlayacağı katkının verdiği heyecanla yarınlara emin adımlarla ilerliyor.

Pil teknolojisi gelişiminin en önemli iki unsuru olan nikel ve kobaltta yeni nesil üretim anlayışıyla global bir oyuncu olmayı hedefleyen Meta Nikel, Türkiye’nin en önemli projelerinden ‘Yerli Otomobil Projesi’ne sağlayacağı katkının verdiği heyecanla yarınlara emin adımlarla ilerliyor.

Bu hedefle 2023’te devreye alınacak 25 bin MW kapasiteli batarya fabrikası ile, 500 bin adet elektrikli araca batarya sağlanacak.

Meta Nikel, sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda, bireyler kadar kurumların da yaşadıkları topluma karşı ‘vatandaşlık’ sorumluluğu taşıdığına inanıyor ve geleceğe yönelik attığı her adımda topluma ve çevreye değer katmaya odaklanıyor.

Bu çerçevede “Çiçekli-2 Göleti”, “Celal Bayar Üniversitesi Gördes Meslek Yüksekokulu İnşaatı”, “Balıkesir İli Milli Ağaçlandırma Seferberliği” ve “Tavşanalanı Ağaçlandırması”, bölge köylerde eğitim gören 100’ün üzerinde çocuk ve gence burs verilmesi gibi birçok farklı sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Global inovasyon ekonomisinin güçlü oyuncularından biri olmak için çalışıyoruz.

Kapat
Popüler Aramalar