Mehmet Zorlu Vakfı

Hayal eden, kendine inanan ve güvenen nesiller yetiştiriyor.

Bir toplumun geleceğinin ancak iyi yetişmiş nesillerle şekilleneceğine inanan Mehmet Zorlu Vakfı, her yıl 2000 öğrenciyi gençlere yönelik burs programına dahil ediyor. Bugüne kadar toplamda yaklaşık 30 bini aşkın öğrencinin burs programına katıldığı Vakıf, gençleri güvenli bir geleceğe hazırlıyor.

Mehmet Zorlu’nun bir hayali daha vardı: Hayat yokuşunda sahip olamadığı desteği, hayali olan başka insanlara sunmak. Özellikle de gençlere eğitim, kültür fırsatları sağlayacak bir şeyler yapmak… Zorlu ailesinin hayalleriyle başlayan Zorlu Holding gibi, Mehmet Zorlu Vakfı da bu hayalle başladı.

1999 yılında kurulan Mehmet Zorlu Vakfı; hayal eden, kendine inanan ve güvenen nesiller yetişmesine katkı sağlamak; eğitim, kültür ve sağlık alanında gençleri destekleyerek hayata bir adım önde başlamalarına yardımcı olmak hedefiyle çalışmalarına başladı.

Mehmet Zorlu Vakfı Video
Mehmet Zorlu Vakfı

Kuruluş

Her yıl 2000 öğrencinin hayatını değiştiriyor.

Mehmet Zorlu Vakfı, Türkiye’nin her yerinde, hayallerine hayat vermek isteyen çocukların ve gençlerin eğitim hayatlarını daha iyi koşullarda sürdürmeleri için ülkemizin farklı yerlerinde okullar ve teknoloji merkezleri kuruyor. Vakıf kurulmadan önce, 1991 yılında Mehmet Zorlu’nun baba ocağında hayata geçen Hacı Mehmet Zorlu Lisesi ve 1998 yılında Avcılar’da inşa edilen Saide Zorlu Anadolu Ticaret Meslek Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi.

Mehmet Zorlu Vakfı tarafından yaptırılan okullar ise şöyle:

  • Denizli- Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi (2003)
  • Adapazarı/Serdivan Mehmet Zorlu İlköğretim Okulu (2005)
  • İnlice Ahmet Nazif İlköğretim Okulu (2008)
  • Ankara Hacı Mehmet Zorlu Bedensel Engelliler Eğitim, Kültür ve Rehabilitasyon Merkezi (2008)
  • Bursa/ Yıldırım Hacı Mehmet Zorlu İş Okulu, Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi, Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi (2010)
  • Van Vestel Kız Teknik ve Meslek Lisesi (2012)
  • Ahmet Nazif Zorlu Anadolu Öğretmen Lisesi (2012)
  • Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (2012)

MZV SİTESİNE GİT


ZORLU ÇOCUK TİYATROSU

ZORLU ÇOCUK TİYATROSU

Mehmet Zorlu Vakfı eğitim alanındaki faaliyetlerinin yanı sıra Zorlu Çocuk Tiyatrosu 2003 yılından bu yana 15 farklı oyun ve 2.100’e yakın sahneleme ile 900 bini aşkın çocuğa ulaştı.

21.YÜZYIL YETKİNLİKLERİ EĞİTİM PROGRAMI

21.YÜZYIL YETKİNLİKLERİ EĞİTİM PROGRAMI

MZV, 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı ile gençlerin, akademik, teknik ve profesyonel bilginin dışında, 21. yüzyılın gerektirdiği yaşam becerileri ve adaptasyon yetkinlikleri ile donanmaları için destek veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ

MZV GENÇLİK ZİRVESİ

MZV GENÇLİK ZİRVESİ

Gençleri gerçek başarı hikayeleri ile buluşturuyoruz; onlara hayal ettikleri kariyer yolunda ilham veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ

Kapat
Popüler Aramalar