Faaliyet Alanları

TÜKETİCİ ELEKTRONİĞİ, BEYAZ EŞYA VE TELEKOMÜNİKASYON

Dünyaya teknoloji ihracatında Türkiye’nin lider markasıyız.

Türkiye’nin teknoloji alanındaki lider markası Vestel, dünya standartlarındaki üretim anlayışı, yenilikçi ve kaliteli ürünleri ve sahip olduğu vizyonla, Türkiye’nin dijitalleşme sürecine öncülük ediyor.

Elektronikte dünya devi: VESTEL

Vestel Şirketler Grubu 18’i yurtdışında olmak üzere toplam 28 şirketten oluşuyor. Dünya standardındaki üretim anlayışı, yenilikçi ve kaliteli ürünleri ve geniş vizyonuyla sadece ülkemizde değil küresel piyasalarda da pazarı yönlendiren güçlü bir şirket olan Vestel, dünyaya teknoloji ihracı alanında Türkiye’nin simgesi ve gururu. Vestel, teknoloji ve tasarım geliştirme yetkinliğine dayalı çeşitlendirilmiş ürün gamı ile 156 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile elektronik sektöründe 22 yıldır ülkemizin ihracat şampiyonu.

16 bin kişilik istihdamı, teknoloji geliştirme yetkinliği ve ihracattan aldığı pay ile Türkiye ekonomisi için önemli bir gücü temsil eden Vestel, Avrupa TV pazarının ilk 2, beyaz eşya pazarının ilk 5 üreticisinden biri, Türkiye’de TV pazarında lider, beyaz eşya pazarında ilk üç üreticiden biri. Avrupa’nın en modern ve en güncel teknolojiyi kullanan üreticileri arasında üst sıralarda yer alan Vestel, tüm üretimini Manisa’da yer alan, Avrupa’nın en büyük fabrikalarından biri olan Vestel City’de gerçekleştiriyor.

Avrupa’nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri kompleksi

Vestel’in üretim üssü olan Manisa’daki Vestel City, 1.2 milyon metrekare alan üzerine kurulu, Avrupa’nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden biri. 16.000 kişiye istihdam sağlayan Vestel City, National Geographic Mega Fabrikalar belgeseline konu olan ilk Türk fabrikası.

Elektronik

Vestel, Ar-Ge ve inovasyona verdiği önemle, akıllı yaşamı hayatın her alanında çözüm üretecek bir yapıya dönüştürmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin en fazla patent üreten şirketi

1700 kişilik mühendis kadrosuyla Türkiye’nin en çok marka-patent üreten şirketi olan Vestel, dünyada en çok Ar-Ge harcaması yapan ilk 1000 firma arasında yer alan 3 Türk şirketinden biri. Vestel’in farklı ülkelerde 8 Ar-Ge merkezi bulunuyor. Ar-Ge gücü ve inovasyona verdiği önemle tüm ürünlerinde Akıllı Ev (Smart Home) entegrasyonunu tamamlayan Vestel, akıllı yaşamı, evlerden, ulaşıma şehrin her alanında çözüm üretebilecek bir yapıya dönüştürmeyi hedefliyor.

Türkiye’de Endüstri 4.0 dönüşümünü tamamlayan ilk fabrika Vestel City olacak

Vestel yalnızca bir TV ve beyaz eşya üreticisi değil, bir teknoloji şirketi. Dijitalleşme çağının getirdiği gereklilikler doğrultusunda Vestel sadece ürünlerini akıllandırmakla kalmıyor, üretim süreçlerini, fabrikasını da akıllandırıyor. Kendisini Endüstri 4.0’ın en büyük sahiplenicisi olarak gören Vestel, bu dönüşümü Türkiye’de ilk tamamlayan fabrika olmayı hedefliyor. Uzun yıllardır yatırım yaptığı bu dönüşümde önemli ölçüde yol kat eden Vestel, dönüşüm tamamlandığında siparişten satış sonrası hizmetlere kadar uçtan uca bir değer zinciri oluşturacak. Bu dönüşüm kapsamında Vestel Beyaz Eşya, 2019 yılında da hem beyaz eşya hem de tüm sektörler genelinde bir yıl içinde en çok robot hücresi devreye alan şirket oldu. Dünyada otomasyonda varılacak en son nokta ‘karanlık fabrika’ ise uygulamalarına 2016 yılında Vestel City’de başlandı.

Sürdürülebilir bir dünya için sürdürülebilir ürünler

Ürünlerinde kullandığı çevreci teknolojilerle gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye gayret eden Vestel, ürün ve hizmetlerden fabrika ve tesislere, insan kaynağından iş yapış şekillerine uzanan 360 derecelik bir sürdürülebilirlik anlayışıyla çalışıyor. Bu vizyonla hareket ederek ürettiği en az elektrik ve su tüketen, deterjansız yıkama yapan, vakum aparatıyla gıdaların ömrünü uzatan beyaz eşyalar tüketicilerden büyük ilgi görüyor. Daha az deterjan kullanımını sağlayan Vestel çamaşır makinelerindeki SteriliZone teknolojisi ek kimyasal dezenfektanlar kullanmadan hijyen elde etmek isteyen kullanıcılar için çamaşırlarda yüksek hijyen seviyesi sağlayan özel bir teknoloji.

Bu teknoloji daha az deterjan kullanımı ile çevreye daha az deterjan karışmasını sağlıyor. Vestel’in dünyada bir ilk olan hızlı pişirme teknolojisine sahip yeni fırını karbon fiber ısıtıcıların gücünden yararlanarak ızgara fonksiyonunda yaklaşık yüzde 50 daha hızlı pişirme süresi sunuyor. Bu sayede tüketiciler hem elektrik hem de zamandan tasarruf edebiliyorlar. Öte yandan R290 soğutucu gaz kullanılarak üretilen Vestel Kurutma Makineleri 500 kat daha çevreci bir ürün olarak öne çıkıyor. Vakum teknolojili buzdolabı ise yarım kalan ürünleri pratik bir şekilde vakumlayarak ömürlerini uzatıyor. Bu ürünle gıda israfını büyük ölçüde engellemiş oluyor. Premium Vestel Buzdolapları, istenmeyen kokuları ortadan kaldıran ve hava kaynaklı bakterileri azaltan, böylece gıda ürünlerini daha uzun süre taze tutmayı sağlayan gelişmiş bir hava arıtma teknolojisi olan UltraPureTech ile donatıldı. Vestel tarafından geliştirilen özel inverter teknolojili buzdolabı ise standart A+++’a oranla yüzde 35 daha az enerji tüketiyor. ProDrive teknolojisi, TÜVRheinland tarafından belgelendirildi.

Teknolojiyi sadece amaç değil, aynı zamanda araç olarak kullanıyoruz; sürdürülebilir bir dünya için geleceğin akıllı sistemlerini ve çözümlerini üretiyoruz.

Vestel Savunma

Zorlu Holding’in teknoloji ve Ar-Ge birikiminin bir ürünü olan Vestel Savunma, 2003 yılında kuruldu. 2005 yılında Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın başlattığı Mini İHA Projesi ile insansız hava aracı sistemlerine yatırım yapma kararı alan şirket, havacılık alanına yoğunlaştı ve ilk yerli taktik insansız hava aracına imza attı. Şirket, tamamen kendi tasarımı olan Karayel, Bora ve Efe adlı İHA’ları üretti.

Vestel LED Aydınlatma

AR-GE çalışmalarına 2011 yılında Vestel Elektronik Manisa Fabrikası’nda başlanan grubun satış pazarlama ekipleri ise 2012 yılının son aylarından itibaren Elektronik çatısı altında faaliyet göstermeye başladı. LED aydınlatmada yerli üretim ve tasarım anlayışı doğrultusunda ürün geliştiren Vestel LED Aydınlatma, pazara girdikten 6 ay gibi çok kısa bir süre sonra Frost&Sullivan Araştırma Şirketi’nin yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre ‘Türkiye LED aydınlatma sektörünün lideri’ unvanını kazandı. Enerji verimliliğinin önem kazandığı günümüzde, Vestel LED aydınlatma grubu Vestel’in lokomotif ürün gruplarından olmaya aday görülüyor.

Vestel Teknoloji Çözümleri

Avrupa’nın tek alanda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden biri olan Vestel City’de üretilen aydınlatma, televizyon, beyaz eşya, ankastre cihazlar, dijital çözümler ve iklimlendirme ürünleri ‘Vestel Proje Ortağım’ ile özel sektör ve kamu kuruluşlarının ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Vestel Proje Ortağım, Zorlu Holding’in gücü ve Vestel teknolojisini bir araya getirerek, profesyonel çözümler sunuyor ve kurumların en yüksek teknolojiye ulaşmasını sağlıyor. Kendi alanlarında uzman ekipler önce keşif turu yaparak ihtiyaçları tespit ediyor, ihtiyaca uygun ürünler tasarlıyor. En uygun ürünleri, en doğru şekilde projelendirerek, yatırım maliyetleri için esnek ve çeşitli ödeme alternatifleri sunuyor. Eğitim, restoran, sağlık, otel, mağaza, banka ve konut projelerini ihtiyaçları doğrultusunda yerli Vestel teknolojisi ile tanıştıran Vestel Proje Ortağım, keşiften ürün tasarımına, projelendirme ve finansal çözüm uygulamasından satış sonrası desteğe kadar Vestel kalitesinde hizmetler sunuyor.

Kapat
Popüler Aramalar