21.YÜZYIL YETKİNLİKLERİ EĞİTİM PROGRAMI

Gençlerimizi 21. yüzyıla hazırlıyoruz

21.YÜZYIL YETKİNLİKLERİ EĞİTİM PROGRAMI

Gençlerin, değişim ve dönüşümün her geçen gün daha da hızlandığı günümüz dünyasına hazır olmaları için sadece okulda verilen eğitimlerle yetinmemeleri, aynı zamanda becerileri ve yetkinliklerini de geliştirmeleri gerekiyor

Hayal eden, kendine inanan ve güvenen nesiller yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Mehmet Zorlu Vakfı (MZV); gençlerin kariyerlerine 21. yüzyıl yetkinliklerine sahip olarak başlamalarını sağlayacak eğitimler ile iş dünyası için önemli bir sorun olan insan kaynağının gelişimine de destek veriliyor.

MZV, 2015 yılından bu yana destek verdiği “21. Yüzyıl Yetkinlikleri” eğitim programı ile gençlerin, akademik, teknik ve profesyonel bilginin dışında, 21. yüzyılın gerektirdiği yaşam becerileri ve adaptasyon yetkinlikleri ile donanmalarına imkan sağlıyor.

Gençlere; akademik, teknik ve profesyonel bilginin dışında, 21. yüzyılın gerektirdiği yaşam becerileri ve adaptasyon yetkinlikleri kazandırıyoruz.

MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut tarafından yürütülen “21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı” sunduğu online içerik ile çok sayıda lise ve üniversite öğrencisine ulaşıyor.

Program kapsamında sunum teknikleri ve takım çalışması, yazılı içerik hazırlama, öz gelişim ve aktif vatandaşlık, liderlik, teknoloji okuryazarlığı, 21. yüzyıl okuryazarlıkları, algoritmik düşünmeye giriş, excel ile modelleme, sürdürülebilirlik ve sosyal inovasyon, girişimcilik, girişgen, iş dünyasına geçiş, kariyer planlama, psikolojik ilk yardım ve ilk yardım, afet okuryazarlığı, hukuk okuryazarlığı ve psikolojik sağlamlık ders başlıklarıyla lise ve üniversite düzeyindeki gençlere sunuluyor.

Türkiye’de bir ilk olan bu program kapsamında sınıf eğitimleri, bitirme projesi, yaz dönemi stajı, staj sonrası deneyimi gibi uygulamalar da sunuluyor. MZV- MEF YetGen 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı boyunca gençler, eğitimi önceki yıllarda başarıyla tamamlamış bir “Lider” ekibinden mentorlük alıyorlar. Programın kapanış buluşması niteliğinde hayata geçirilen MZV-MEF YetGen Gençlik Zirvesi ile Türkiye’de alanında uzman ve önemli isimler gençlerle buluşuyor. Böylelikle gençlerin kariyer ve gelecek yolculuğunda ilerlerken, alanında uzman isimlerden ilham almasını, birbirleriyle diyalog geliştirmesini sağlayan bir platform sağlanıyor.

TANITIM VİDEOLARI

Kapat
Popüler Aramalar