imece

Kurucu ortağı olduğumuz imece platformu aracılığıyla Türkiye’de sosyal inovasyon ekosisteminin gelişimini destekliyoruz.

Digilogue

Zorlu Holding olarak, toplumsal ve çevresel sorunların çözümü için çalışan ve ölçülebilir fayda yaratan sosyal girişimleri desteklemek adına, 2017-2019 yılları arasında, Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda belirlenen “Nitelikli Eğitim”, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” ve “Eşitsizliklerin Azaltılması” temalarına odaklanan imece Destek Programı’nın ana partneri olduk. Bu programlardan elde edinilen içgörüler doğrultusunda, etki odaklı girişimleri hızlandırmak ve üretmiş oldukları etkiyi görünür kılmak amacıyla hayata geçirilen imece impact Etki Hızlandırma Programı’nı destekledik, 7 farklı girişimin etki raporlarının yayınlanmasına katkı sağladık.

Meselelere kolektif bir şekilde “gençlerle birlikte” çözüm üretilmesini hedefleyen, imece’nin açık inovasyon laboratuvarı imeceLAB çatısı altında 2000’e yakın lise ve üniversite öğrencisinin katılımıyla sosyal inovasyon, sosyal etki ve insan odaklı tasarım metodolojisini temel alan programlar ve süreçler gerçekleştiriliyor. Daha iyi bir geleceği ancak gençlerin aktif katılımı ile inşa edilebileceğimize olan inancımızla, imeceLAB ile nitelikli eğitim odaklı programları hayata geçiriyoruz.

imece ile birlikte gerçekleştirdiğimiz programlar ve etkinlikler aracılığıyla, ekosistemin bir parçası olan kurumlar, bireyler ve şirketler için ortak bir diyalog zemini yaratıyoruz. 2021 yılında, Türkiye ve dünyadan farklı disiplinlerdeki kurum ve bireyleri bir araya getirdiğimiz imece summit “Geleceğe Etki Zirvesi”ne ev sahipliği yaptık. Alanında uzman yerli ve yabancı birçok fikir önderinin konuşmacı olarak katıldığı ve dijital ortamda gerçekleşen bu zirveyi 3000’i aşkın kişi takip etti. Zirvede ele alınan konulara ve edindiğimiz öğrenimlere linkteki rapordan ulaşabilirsiniz. İnsanı ve doğayı merkezine alan çözümleri desteklemek üzere imece, gençlerin ve girişimcilerin yenilikçi yaklaşımlarını hızlandırarak, daha adil ve sürdürülebilir için çalışmalarını sürdürecek.

"imece ile birlikte, sosyal meselelere girişimcilik yaklaşımıyla yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler yaratılmasını destekliyoruz."

Kapat
Popüler Aramalar